ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4845277
*
nr 484 5277
Spegel
Förgylld, höjd: 64
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2007
kl 17:30:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 13:47:30
1
100 kr
7/9 15:04:34
2
150 kr
9/9 20:29:10
3
200 kr
10/9 10:25:39
4
250 kr
10/9 14:51:27
3
300 kr
10/9 15:45:26
5
400 kr
10/9 16:44:44
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 484 5277
Spegel
Förgylld, höjd: 64
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 13:47:30 | 1 | 100 kr |
7/9 15:04:34 | 2 | 150 kr |
9/9 20:29:10 | 3 | 200 kr |
10/9 10:25:39 | 4 | 250 kr |
10/9 14:51:27 | 3 | 300 kr |
10/9 15:45:26 | 5 | 400 kr |
10/9 16:44:44 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27